Kategorie: Kontaktní čočky

Barevné čočky - zajímavá alternativa

V čechách se poslední dobou začínají rozmáhat barevné kontatkní čočky. Jsou dioptrické i nedioptrické, existuje spoustu barev a vzorů. K čemu jsou a pro koho se hodí?

Jejich výhody

1

Barevné kontaktní čočky jsou samostatnou kategorií kontatkních čoček. Požívají ty samé výhody jako kontaktní čočky, ale mají i své vlastní. Lidé, co sportují dobře vědí, jak nepohodlné je například hraní míčových her s brýlemi. Nejen že omezují v pohybu, ale stačí se nešťastně srazit se spoluhráčem a brýle jsou nenávratně pryč. Pokud se navíc při kolizi rozbijí skla hrozí trvalé poškození očí.

V pohyblivosti nebrání ani obyčejné čočky, jaká je tedy výhoda těch barevných? Barevné čočky těží zejména ze své exluzivity. Přestože se tento trend neustále rozšiřuje a čočky dnes nejsou jen výhradní doménou celebrit, pořád platí, že díky nim zaručeně zaujmete.

Různorodost

2

Úžasné je jejich různorodost -ráno před zrcadlem můžete k oblečení a make-upu, vybrat i "správné oči". Jdete na divokou párty? Slaďte šaty s fialovými čočkami. Něco decentního do práce? Dejte na kostýmek s šedými. Fantazii se samozřejmě meze nekladou a vy tak můžete kombinovat naprosto dle libosti.

Barevné čočky se hodí také těm, kteří si moc neodpočinou, ať již vlivem práce, či nočního života. Unavené oči v nich totiž vypadají svěžeji, mají jiskru a nepůsobí ospalým dojmem. Jednou z jejich hlavních výhod nadále zůstává cena. K dostání jsou za pár set korun, může je tedy vyzkoušet každý. Málokdo nakonec zůstává jen u jedné barvy, častější je výběr alespoň ze dvou, tří typů.

Jak si vybrat?

Výběr čoček je samozřejmě věcí každého, pokud ale tápáte, pomůže když si položíte otázku: Proč barevné čočky? Chci aby byl rozdíl „do očí bijící“, nebo chci jen mírnou změnu, trošku oživit? Tím získáte základní představu o barvě a vzoru a zbývá už jen doladit takové detaily jako je odstín.

Když chcete výraznou změnu, hodí se syté a kontrastní čočky. Světlým typům tmavé a naopak. S fialovými čočkami budete určitě středem pozornosti. Naopak pro pouze mírné „dotvoření“ image se hodí čočky se stejnou, nebo podobnou barvou, jako je ta přirozená. Pro výborný výsledek určitě doporučujeme čočky s černým kroužkem po obvodu. Ten zajišťuje takzvaný big eye efekt, tedy optické zvětšení očí.

Kategorií samu pro sebe jsou pak crazy čočky. Jak již název napovídá, není to nic pro slabší povahy. Tyto čočky se hodí zejména na divoké akce, jako doplněk ke kostýmům, nebo na postrašení svých známých - můžete tak získat téměř jakýkoliv vzhled. Je libo upíra, robota či roztomilou kočičku? Výběr je jen na vás. Jejich nevýhodou je, že se vyrábějí téměř výhradně nedioptrické.

Zaujali Vás barevné kontaktní čočky? Spoustu odstínů i druhů můžete najít na BarevnéČočky.eu, prodej barevných čoček i crazy čoček

Vydáno: 27.8.2010 | 
Přečteno: 3403x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků