Kategorie: Kontaktní čočky

Levné kontaktní čočky

Kontaktné šošovky nikdy nezkoušejte dříve, než Vám je doporučí Váš oční lékař po kompletním očním vyšetření speciálními přístroji.

Nikdy si čočky neobjednávejte sami a nezkoušejte si čočky svých příbuzných či kamarádů, mohli byste si ublížit a dokonce i poškodit zrak! Zdravie je to nejcennější co máme, a proto bychom si ho měli hlídat jako nejcennější poklad. Každý jedinec má jiné oči, jiný zrak, a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému.

1

Pokud se přece jen rozhodnete, že si čočky chcete vyzkoušet tak jedině v ambulanci u očního lékaře, který Vám poskytne pár zkušebních kontaktních čoček ihned po vyšetření.Společně vyberete takové čočky, které Vám budou nejlépe sedět. Lékař ihned po nasazení posoudí, zda jsou dány čočky pro vás vhodné. Velmi důležité je, aby propustnost kyslíku přes kontaktní čočky byla co nejlepší. Jen díky dostatečnému přísunu kyslíku bude moci Vaše oko dýchat a rohovka oka bude dostatečně vyživována. Pokud si zvolíte čočky s nízkou propustností kyslíku, mohou nastat při jejich nošení komplikace zejména pokud jejich budete nosit příliš často. Proto se jako první zeptejte svého lékaře, jakou propustnost čočky mají. Přece jen se jedná o Vaše zdraví a ne o zdraví někoho jiného. Neplatí zde však pravidlo, že ty nejdražší čočky jsou také nejkvalitnější. I lacné kontaktné šošovky mohou být stejně kvalitní jako ty drahé.

2

A z jakých materiálů jsou kontaktné šošovky vyráběny? Každý model je vyroben z jiného materiálu. I pokud budete kupovat čočky stále od jednoho výrobce, může se stát, že budete mít pocit, že nové čočky mají úplně jiné zakřivení než ty předešlé, a to je skutečně pravda, protože materiály jsou velmi jemné a také elastické. Nejvhodnější je používat čočky vyrobené ze silikon-hydrogelových materiálů, které zajišťují dostatečný přísun kyslíku do oka.

Vydáno: 13.10.2010 | 
Přečteno: 3241x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků