Kategorie: Korekce očních vad

Léčba keratokonu implantací intrastromálních keraringů (ICRS)

Léčba keratokonu implantací intrastromálních keraringů (ICRS)Článek o léčbě keratokonu implantací intrastromálních keraringů (ICRS)

Keratokonus je onemocnění rohovky, které způsobuje zhoršené vidění. Důvodem je postupující kuželovité vyklenutí a zeslabení rohovky. Vývoj této nemoci závisí na věku pacienta, lze říci, že čím dříve se keratokonus objeví, tím rychlejší je průběh. Vyklenutí a ztenčení rohovky však postupně vede k rozvoji nepravidelného astigmatismu a krátkozrakosti, dochází ke zhoršení zrakové ostrosti, snížení kvality vidění, zdvojování a deformaci pozorovaných předmětů. přestane stačit a je nutné sáhnout po účinném řešení. Dříve byla jedinou další možností transplantace rohovky.

Dnes máme k dispozici novou metodu, kterou je právě implantace Intrastromálních kroužků Keraring. Cílem implantace těchto speciálních tvrdých kroužků je oploštění kuželovitého vyklenutí a snížení nepravidelnosti povrchu rohovky, snížení počtu dioptrií a umožnění lepší korekce dioptrické vady buď kontaktními čočkami, laserovou operací nebo implantací nitroočních kontaktních čoček.

Co je to keraring?

Keraring je kroužek složený ze dvou polokruhových segmentů o průměru 5 mm různé tloušťky. Jsou vyrobeny z tvrdého akrylátu, což je materiál používaný již přes 50 let k výrobě umělých nitroočních čoček.

Jak probíhá zákrok?

Implantované ringy v rohovce
img

Operace probíhá na operačním sále za erárních podmínek. Jsou použity anestetické a antibiotické oční kapky. Po desinfekci operačního pole je pacient zakryt operační rouškou. Zákrok trvá kolem 15 minut a je nebolestivý. Zahrnuje:

  • Označení optické osy
  • Nářez a tvorbu tunelu
  • Implantaci keraringu
  • Závěrečnou kontrolu

Antibiotické a protizánětlivé oční kapky zajišťují klidný pooperační průběh. Po třech dnech může operovaný vykonávat běžné čisté obvyklé činnosti.

Implantované ringy v rohovce - průřež
img

Implantace intrastromálních keraringů - video (Autor: Josef Hycl)

Vydáno: 20.1.2014 | 
Přečteno: 5957x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků