Úplně zdraví lidé mají jednotnou barvu duhovky a vlákna nahuštěná v bezprostřední blízkosti, bez známek porušení. Je-li barva duhovky celistvá, ale vlákna začínají vykazovat uvolněnou stavbu, naznačuje to občasné zdravotní problémy.
Větší náchylnost k onemocněním se projevuje odbarvením, barevnou nerovností, pigmentovými ložisky nebo deformacemi ve vláknech. Pokud na první pohled vidíte mezery mezi jednotlivými vlákny duhovky, svědčí to o zdravotních potížích vyžadujících trvalé ošetření. Obecně se dá říci, že stav orgánů a funkcí horní části těla se zrcadlí v horní části duhovky a orgány a funkce dolní části těla v dolní části duhovky. Levá duhovka přitom odpovídá levé straně těla, pravá pravé...
Co o nás řekne barva duhovky
Zelená duhovka - sklon k astmatu, různým alergiím a k nervovým onemocněním, organismus je citlivý k alkoholu a omamným látkám.
Modrošedá duhovka - sklon k zánětům sliznic, ekzémům, nachlazení, angínám, problémům s lymfatickým systémem.
Světle modrá duhovka - sklon k revmatickým onemocněním, dně, ekzémům a k potížím s ledvinami, nervový systém je odolný vůči stresu a psychické zátěži, tyto lidi jen tak něco je neporazí, v těžkých situacích se na ně lze spolehnout.
Hnědá duhovka - může se u vás objevit onemocnění krve, poruchy látkové výměny, artritida a revmatismus, tito lidé jsou citliví, dokáží se vžít do situace ostatních.
Barevná duhovka - obsahuje více barev, které se prolínají, a můžeme ji najít u modrých i hnědých očí - sklon k vážnějším nemocem, například k rakovině.
Co prozradí oční okolí
Papírově tenká a vrásčitá kůže - prozrazuje, že oči příliš zatěžuje sluneční záření.
Velké váčky pod očima - mohou signalizovat špatný stav vnitřních orgánů.
Vodnaté váčky - poukazují na špatně pracující ledviny, na přemíru hlenu a tuku v ledvinových tkáních.
Kruhy pod očima - mohou souviset s vyčerpáním a poukazovat na špatnou činnost jater, ale mohou být i naprosto neškodné a geneticky dané.
Otoky očí - objevují se například při nedostatečné funkci štítné žlázy.
Každé ráno napuchlá oční víčka žalují na nedobrý stav ledvin.
Zduření pod víčky - signalizuje nahromadění hlenu v močovodech, vaječnících či v děloze, které vytváří prostředí pro aktivitu bakterií a vznik zánětů.
Drobné žlutobělavé skvrnky na vnitřním okraji víček (xantelasmata) - prozrazují poruchu metabolismu lipidů, aterosklerózu (onemocnění tepen) i onemocněních jater.
Další zajímavé barvy ve spojením s očima
Červené žilky na bělmu - problémy s krevním tlakem, potíže se zvýšenou lomivostí cév, sklon ke křečovým žilám, hemoroidům, krvácení z dásní, ale i na možnost alergií a migrén.
Žluté skvrnky v bělmu - poukazují na přetížení jater, možnost žlučníkové koliky.
Pigmentové skvrny (žluté, červené, oranžové nebo černé tečky) - vznikají často jako reakce na jedy, těžké kovy, léky nebo drogy v našem organismu.
Bílé flíčky mohou naznačovat probíhající zánět, zvýšené podráždění nebo stres.
Pokud ve své duhovce objevíte tmavě zbarvené skvrnky, znamená to, že některá část těla nefunguje tak, jak by měla.
Černé skvrnky zase upozorňují terapeuty na prodělaný úraz nebo operaci, jsou neklamným znamením trvalé změny a poškození. organismu.
Žlutě zbarvené flíčky znamenají prodělanou léčbu antibiotiky.
Tmavé obruby okolo duhovky prozrazují, že se organismus nedokáže vypořádat s nahromaděnými jedy.
Lymfatické mraky - mívají tvar růžence nebo mraků, jenž obklopují tuto ránu či celou oblast duhovky, obvykle označují nedostatečnou funkci lymfatického systému majícího sklon ke zduřelým nebo zablokovaným lymfatickým uzlinám.
Výduť duhovky - znak určuje snížený oběh krve v oblasti hlavy a nedostatek vitaminu B3, kombinovaný s trávicími problémy.
Nervové kruhy - vytvářejí se následkem křečí duhovkových vláken způsobených nervovým napětím v těle.
Hranice okružní zóny – je možné z ní diagnostikovat zánět nervů, snížené nervové zásobení orgánů ležících v oblasti vzniklé prasklinky, také však střevní nedostatečnost a nedostatečné vstřebávání živin.
Příčné rovnoběžky – velmi často naznačují pooperační srůsty, zpomalení toku krve v orgánech, kde se nacházejí záněty, nebo nerovnováhu nervového systému.
Žluté oči - pokud se bělmo očí zabarví do žluta, může se jednat o žloutenku, její velmi častou příčinou je virová hepatitida, infekční onemocnění, které poškozuje játra, žloutenka se objevuje také při výskytu žlučových kamenů nebo nádorů jater a slinivky.
Nadměrné slzení - slzení může být způsobeno poškozením rohovky, řas nebo očních víček, pokud nejsou bolesti, může se jednat o přechodný stav, který se spontánně upraví, slzení může být způsobeno infekcí, cizím tělesem nebo mechanickým poškozením rohovky.
Vystouplé oko - může být prvním příznakem onemocnění štítné žlázy, může postihovat jedno nebo obě oči. Vyklenutí je způsobeno zvětšením svalů, které oko obklopují.
Dvojité vidění - na jednom oku, je způsobeno refrakční vadou, nepravidelnostmi rohovky, šedým zákalem, onemocněním sítnice nebo nesprávně nasazenou kontaktní čočkou, dvojité vidění na obou očích je příznakem onemocnění štítné žlázy, poškození hlavového nervu (první projev roztroušené sklerózy), nebo dokonce nádorem mozku.
Suché oko oko pálí nebo svědí, může se jednat o nedostatečnou produkci slz - nezatěžovat oči dlouhou četbou, nepobývat v zakouřeném prostředí, chránit oči před větrem, použít kapky do oka, které pomohou podpořit tvorbu slz.
Kruhy kolem světla - pokud člověk vidí kruhy kolem světla (haló) a pociťuje k tomu bolesti oka nebo výpadky vidění, měl by se opět dostavit k lékaři, může se jednat o zelený zákal, šedý zákal, onemocnění rohovky nebo zapomenutou kontaktní čočku.
Červené oko - pokud jsou vaše oči zarudlé, bolestivé nebo se objeví poruchy vidění, které trvají více než týden, nechte se vyšetřit lékařem, může jít o onemocnění štítné žlázy, alergii, nebo dráždění oka cizím tělesem.
Tečky a skvrny - pokud při pohledu na drobné předměty vidíte tečky, nitky nebo hvězdici, jde o sklivcové zákalky, u dospělých pacientů jsou obyčejně projevem přirozeného stárnutí oka, pokud se náhle objeví velké množství malých černých skvrn, může být příčinou trhlina v sítnici, nebo dokonce odchlípení sítnice.
Iridologie - ano nebo ne?
Pokud jste slovo Iridologii ještě neslyšeli, tak jde o alternativní medicínský obor, zabývající se diagnostikou nemocí z oční duhovky. Metodu používali již staří Číňané a je dodnes součástí vyšetřovacích praktik orientálních lékařů. V našich zemích a v blízkém zahraničí je tato metoda také k dispozici pro pacienta, hledajícího odpověď na otázku svého zdravotního stavu.
Tak věřit zda nevěřit iridologii? Obecný názor je, že "Bez větru se ani lístek nepohne" nebo že "Na každým šprochu je pravdy trochu". Pokud vykonává iridodiagnostiku zkušený lékař s obecným medicínským vzděláním a ovládající dobře anatomii i lékařskou terminologii, může jít o silný diagnostický nástroj v rukou odborníka. Není potřeba věřit pokoutným léčitelům a samozvaným pseudoodborníkům, kteří se nejednou iridodiagnostiku snaží provádět také, ale pouze za účelem obohacování se.
Pro zajímavost uvádíme ještě MAPU OČNÍCH DUHOVEK podle knížečky "Orientální diagnostika":
Zdroj obrázku: Freeimages.com
Komentáře
Mohu doporučit specialistku na iridologii - http://www.irisdiagnosis.cz/
http://promohargamurah.com/tupperware-banjar/
http://promohargamurah.com/tupperware-banjar/
http://promohargamurah.com/tupperware-banjar/
http://promohargamurah.com/tupperware-banjar/
http://promohargamurah.com/botol-minum-tupperware/
http://promohargamurah.com/botol-minum-tupperware/
http://promohargamurah.com/botol-minum-tupperware/
http://promohargamurah.com/botol-minum-tupperware/
http://promohargamurah.com/botol-minum-tupperware/
http://promohargamurah.com/
http://promohargamurah.com/
http://promohargamurah.com/
http://promohargamurah.com/
http://promohargamurah.com/