Kategorie: O očních vadách

ČT1 - Sama doma - Lexum & MUDr. Šárka Skorkovská o šedém zákalu

Záznam pořadu Dama doma, kde v seriálu „vyjímečné ženy“ vystupuje MUDr. Šárka Skorkovská.

Záznam pořadu Dama doma, kde v seriálu „vyjímečné ženy“ vystupuje MUDr. Šárka Skorkovská. Reportáž se věnuje specializaci paní doktorky Skorkovské na operace šedého zákalu, kterým se věnuje na brněnské pobočce Evropské oční klinice Lexum.

2


img img img

MUDr. Šárka Skorkovská - životopis

MUDr. Šárka Skorkovská
1

Vystudovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity J.E.Purkyně v Brně. Po ukončení studia začala pracovat na oční klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako sekundární lékař. V roce 1984 získala atestaci I. stupně a v roce 1988 atestaci II. stupně v oboru oční lékařství. Od roku 1989 pracovala jako odborný asistent oční kliniky LF Masarykovy Univerzity v Brně. V roce 1993 jí byl udělen titul kandidát lékařských věd, v roce 2009 byla jmenována docentkou pro obor oční lékařství.

V pedagogické praxi se věnuje výuce studentů všeobecného lékařství včetně výuky zahraničních studentů v anglickém jazyce a výuce studentů bakalářského a magisterského studia optometrie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Pod jejím vedením byly úspěšně obhájeny 2 disertační práce v doktorském postgraduálním studiu. Byla řešitelkou grantu IGA MZ ČR na téma Stanovení optimální kombinace strukturálních a funkčních vyšetřovacích metod pro diagnostiku a sledování glaukomu.

Vydáno: 21.6.2011 | 
Přečteno: 3543x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků