Kategorie: Příběhy ze života

TN - Paní Forejtková operována na oční klinice NeoVize

TN - Paní Forejtková operována na oční klinice NeoVizePaní Hana Forejtková je již díky reportáži TV Nova po operaci šedého zákalu

Paní Hana Forejtková je již díky reportáži TV Nova po operaci šedého zákalu. Původně paní Forejtkovou odmítli v královehradecké operovat kvůli vyčerpaným limitům.

Hana Forejtková nikdy nebyla vážně nemocná, poctivě platila zdravotní pojištění. Přesto jí v červnu čekal v nemocnici v Hradci Králové šok! Odmítli ji odoperovat šedý zákal, protože nemocnice už vyčerpala limity nasmlouvané s pojišťovnou.

Prostředky, které byly nasmlouvány s VZP, jsou už vyčerpány,“ vysvětlovala v červnu nemocnice. „Dali mi vědět, že operace by přicházela až v lednu,“ řekla tehdy se slzami v očích paní Forejtková.

Po odvysílané reportáži TV Nova ale řada klinik nabídla paní Forejtkové pomoc. Nabídly jí operaci zdarma a okamžitě. Vybrala si brněnskou kliniku NeoVize a dnes jí operovali už druhé oko. Během pár minut lékaři rozbili šedý zákal laserem a paní Forejkové vyměnili čočku za umělou.

Operace proběhla dobře a do týdne bude paní vidět tak, jako když ji bylo 30 let,“ prozradil lékař Tomáš Jurečka. „No krásně. Vidím vás krásně. I když jsem se doma podívala na sebe, tak jsem si řekla, no nazdar,“ usmívala se paní Forejtková.

Všeobecná zdravotní pojišťovna se k celé kauze nechtěla vyjádřit. Poslali jen tiskové prohlášení. Už dříve ale VZP přece jen jednu radu lidem s podobnými problémy dala.

Pokud někdo z nějakého důvodu potřebuje tu operaci ze svého pohledu neodkladně nebo co nejdříve, tak nechť přijde na pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny, tam svůj problém řekne. My se obrátíme na zdravotnické zařízení, které tu kapacity a operaci dojednáme. Pokud bude potřeba nějakým způsobem do té nemocnice dovézt, tak jsme samozřejmě i toto schopni zprostředkovat,“ prohlásil tiskový mluvčí VZP Jiří Rod.

Vydáno: 22.8.2012 | 
Přečteno: 6321x | Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

icon , Test odpovědět
Tomas-Smetka
Test
, - odpovědět
avatar
Pěkný článek

Nové články

Naši partneři

Rubriky článků