Kategorie: Vše o brýlích

Dioptrické brýle podle typu obličeje

Dioptrické brýle podle typu obličejePro mnohé z nás je nejdůležitější aspekt při vybírání brýlí to, jak budou vypadat na naší tváři. Můžete zkoušet tisíce brýlí a zjišťovat, které vám nejlépe sluší, ale když si předem ujasníte vaše možnosti výběru, ušetříte spoustu času.

Především si musíte uvědomit, jaké máte proporce obličeje a barvu pleti a pak porozumíte tomu, mezi jakými tvary rámů a barev hledat brýlí přesně pro vás.

Několik ra k výběru brýlí - aby vám brýle slušely

  • Při výběru brýlí dávejte pozor na obočí, ve většině případů je lepší, aby horní linie rámu kopírovala linii obočí - nemělo by se objevit za čočkami.
  • U nosu je třeba respektovat jeho šířku, brýle musí na nose perfektně sedět.
  • Barva brýlové obruby by neměla být výrazně tmavší než je barva vlasů.
  • Doptrické brýle by neměly kopírovat tvar obličeje (například kulaté rámy u kulatého obličeje).

Jak vybrat brýle podle tvaru obličeje?

Dá se říci, že existují čtyři základní typy obličeje: kulatý, oválný, hranatý a srdcovitý.

Kulatý tvar obličeje

Tvář je zhruba stejně široká jak dlouhá.

U vašeho typu obličeje je důležité, aby vaše tvář vypadala ve finále užší a delší, vyzkoušejte dioptrické brýle jejichž rám je užší s hranatými okraji, nebo také obdélníkový. Zeštíhlit kulatý obličej můžete brýlemi s výraznější horní částí rámu. Vhodné jsou také bezrámové tzv. vrtané brýle s širokou stranicí.

Určitě se vyhněte kulatým brýlovým obrubám, které ještě více tvář zakulatí.

VIDEO: Brýle pro kulatý tvar obličeje

Oválný tvar obličeje

Oválná tvář se považuje za ideální tvar, protože je symetrická a proporcionální. Pro oválný obličej se dioptrické brýle vybírají celkem jednoduše. Pravděpodobně budete vypadat skvěle v jakémkoliv typu brýlí i v nejrůznějších odstínech.

Sluší Vám budou zejména podlouhlé a oblé brýlové rámy, které kopírují tvar obočí. Volte brýle s detaily na stranicích, které zaujmou a upoutají pozornost.

VIDEO: Brýle pro oválný tvar obličeje

Hranatý tvar obličeje

Stejná šířka čela s bradou a hranaté lícní kosti. Rozhodně neberte do ruky příliš malé brýlové rámy, ty by na vaší tváři nevynikly. Nebojte se a vyberte si netradiční tvar nebo barvu. K Vaší tváři si můžete dovolit brýlové rámy výrazné a mohutnější nebo barevné plastové rámy. Většina extravagantních dioptrických brýlí, které si ostatní nemohou dovolit, perfektně sedne k tvaru vašeho obličeje. Výhodou je, že si můžete dovolit pořídit poměrně velké, moderní a zajímavé rámy. Abyste vyvážili linii očí a kontury obličeje, pořiďte si dioptrické brýle, které jsou širší a nemají ostřejší hrany. Oválnější brýle zjemní hranatější rysy v obličeji.

VIDEO: Brýle pro hranatý tvar obličeje

Srdcovitý tvar obličeje

Tvář je nejširší v oblasti čela, je užší v oblasti čelistí a postupně se zužuje do špičaté brady. Lehké a oblé rámy pomohou minimalizovat široké čelo. Hledejte především vzdušné rámy, které zjemní váš vzhled a spíše jemnější, ne příliš výrazné rámy obdélníkového nebo oválného tvaru. Vyzkoušejte rámy, jejichž spodní strana je široká (robustnější), nebo bezočnicové rámy.

VIDEO: Brýle pro srdcovitý tvar obličeje


Článek převzat z webu: https://optikdodomu.cz/ocni-optik-radi/dioptricke-bryle/dioptricke-bryle-podle-tvaru-obliceje
Vydáno: 19.6.2015 | 
Přečteno: 5866x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.