Kategorie: Korekce očních vad, Zákroky

Český rozhlas: Operace očí 3D laserem je šetrnější

Čím dál víc lidí se v Česku dobrovolně zbavuje brýlí. Operace očí jsou totiž čím dál přesnější, a to díky novinkám v moderní technologii. Jednou z nich je takzvaný 3D laser, se kterým se nově začalo operovat i v České republice.

3D laser dokáže odstraňovat krátkozrakost a astigmatismus, což ale umějí i ostatní lasery, se kterými se v Česku operuje. Převratná je na tomto modelu laseru především jeho šetrnost, protože funguje na jiném principu než dosavadní lasery.

Tuto metodu na konci devadesátých let nahradila metoda nazývaná , jíž se v Česku operuje dodnes.

Úplně původní metodou, se kterou se v Česku při operacích krátkozrakosti začínalo, byla metoda . Zjednodušeně řečeno, lékaři obrušovali laserem dioptrie na povrchu oka. Rána byla tedy poměrně velká, dlouho se hojila a trvalo třeba čtyři dny nebo i týden, než oko přestalo bolet a pacientovi se vrátilo kvalitní vidění.

Metodou 3D lékaři dokáží odstraňovat deset i dvanáct dioptrií, což je vysoké číslo. To ale dokáží i se současnými lasery . Výhoda u vysokých dioptrií je v tomto případě hlavně na straně pacienta, protože pro něj je pak operace příjemnější. – především méně bolestivý, kratší a méně náročný na spolupráci. Oko se navíc po operaci 3D laserem rychle hojí.

3D Laserové operace

Přehrávač vyžaduje nainstalovaný flash player a aktivovaný javascript.

img
Zdroj: Český rozhlas


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.
Vydáno: 6.2.2011 | 
Přečteno: 2527x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků