Kategorie: Zákroky

Duovize Praha - Laserová operace šedého zákalu (katarakty)

Duovize Praha - Laserová operace šedého zákalu (katarakty)Od tohoto týdne nabízí nově oční klinika Duovize v Praze operaci šedého zákalu femtosekundovým laserem.

Laserová operace šedého zákalu (katarakty) je nová metoda odstranění šedého zákalu. Velice dobré výsledky přináší laser LenSx jak u operace šedého zákalu, tak i u metody PRELEX, tj. odstranění brýlí na čtení i dálku ve věku nad 45 let.

Nový druh operace šedého zákalu je na světělaser-na-oci

Přednosti laserové operace

oko-sedy-zakal
 1. Bez skalpelu - Při laserové operaci katarakty se nepoužívá žádný ostrý skalpel. Ten je nahrazen laserovým paprskem řízeným počítačem a kontrolovaným chirurgem. Tato metoda vylučuje chyby způsobené manuálním vytvářením řezů. Operační rána má přesný tvar, velikost a pozici - toto zaručuje rychlé hojení a kvalitní vidění.
 2. Bezpečnost a komfort pacienta - Použití laseru LenSx zlepšuje péči o pacienta z hlediska jeho komfortu a bezpečí. Největším rizikem při standardní operaci katarakty je porušení pouzdra čočky při kruhovém otevření pouzdra čočky. Pokud k němu dojde, nelze do pouzdra implantovat umělou nitrooční čočku. Laser vytvoří toto pouzdro zcela dokonale kulatou a centrovanou a ve zvolené velikosti tak, jako to žádný chirurg nedokáže. Výzkumy prokázaly, že laser je 10x přesnější než člověk.
 3. Dokonalá přesnost - Laser při operaci provádí 4 kroky:
  • Vstupní operační řezy do oka
  • Kruhové otevření předního pouzdra čočky
  • Rozmělnění zkalené čočky
  • U pacientů s astigmatismem nářezy rohovky pro korekci astigmatismu
 4. Na míru každému oku - Celá laserová operace jendividualizovaná, chirurg nastavuje všechny parametry na základě individuálních měření oka pacienta. Celý proces je řízen a kontrolován integrovaným očním koherenčním tomografem (OCT), který vytváří detailní obraz vnitřních struktur oka.
 5. Rychlejší návrat vidění - Přesnost, jemnost a šetrnost laserového paprsku zkracuje dobu hojení a zrychluje návrat vidění. Významným faktorem je i skutečnost, že při operaci laserem se používá o 50% méně energie než při dosavadní manuální metodě operace.
 6. Korekce astigmatismu - Laser LenSx je schopen současně s operací šedého zákalu provést i astigmatické nářezy rohovky, které zmírní či odstraní astigmatismus, takže pacient po operaci sníží svou závislost na brýlích z důvodu tzv. cylindrické vady.

 7. Roboticky řízená operace - Laser LenSx na začátku operace pomocí integrovaného očního tomografu OCT proměří všechny vnitřní struktury oka. Poté chirurg nastaví požadované velikosti řezů, centraci a způsobu rozmělnění zkalené čočky. Poté, co chirurg schválí nastavení a LenSx ověření, že toto nasteví je bezpečné, započne plně robotická laserová operace. Laser sám provede veškeré úkony a na závěr ohlásí chirurgovi ukončení operace. Celý proces trvá 40-50 vteřin.

Zdroj: Oční klinika Duovize.Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.
Vydáno: 17.4.2014 | 
Přečteno: 14158x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků