Kategorie: Zákroky

Užitečné rady před refrakčním laserovým zákrokem

Užitečné rady před refrakčním laserovým zákrokemCo dělat, pokud se chystáte na laserový refrakční zákrok?

Každá operace je zásah do lidského organismu, to platí i u laserových refrakčních zákroků. I když lékař a laserový paprsek odstraní minimum tkáně, oko je vystaveno velkému tlaku a strukturální změně. Je třeba si uvědomit, že je rohovka velmi hustě propletena nervovými vlásečnicemi a každé narušení organismus snáší obtížně. Napíšu zde několik rad, jak se připravit na zákrok.

Každý zásah do organismu je velká zátěž
1

1. Nákup léků – oční kapky a vitamíny

Když jsem byl před čtyřmi lety na u v plzeňské Oftě, Mudr. Bejvl mi doporučil nakoupit vitamín C (500) a brát jej 4 – 5 dní před laserovou operací. Vitamín C napomáhá rychlejšímu hojení rohovky, stojí v lékárně pár korun a nic s ním nezkazíte.

Doporučuji nakoupit i umělé slzy - např. Refresh, Vidisic, Arufil. Stačí 2 balení a skladovat je v lednici. Vlažné slzy jsou pro oči velká úleva.

2. Sluneční brýle

Na nutnost slunečních brýlí upozorní i lékař, nicméně doporučuji brýle s velkými a co nejtmavějšími skly. Po operaci bude očím vadit ostré světlo, bolest se bude stupňovat s odezvou anestetických kapek ze zákroku.

3. Doprovod

Doprovod je po operaci nutný. Je absolutně vyloučeno řídit automobil.Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.
Vydáno: 15.2.2013 | 
Přečteno: 3906x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků