Kategorie: Oční kliniky

Na oční klinice Lexum byl proveden jubilejní 100.000 zákrok šedého zákalu

Na oční klinice Lexum byl proveden jubilejní 100.000 zákrok šedého zákaluV České republice se problematika šedého zákalu týká až půl milionu lidí, přičemž u pacientů starších 60 let toto onemocnění ohrožuje v určité míře dokonce každého druhého.

Na jaře letošního roku uskutečnili specialisté Evropské oční kliniky Lexum již 100.000 zákrok šedého zákalu. V České republice se problematika šedého zákalu týká až půl milionu lidí, přičemž u pacientů starších 60 let toto onemocnění ohrožuje v určité míře dokonce každého druhého.Odstranění šedého zákalu je dnes přitom rychlá a bezbolestná ambulantní operace, po které jde pacient ihned sám domů,“ říká lékařská ředitelka Evropské oční kliniky Lexum docentka Zuzana Hlinomazová a dodává: „Díky využití moderních trifokálních očních čoček vidí naši klienti ostře na všechny vzdálenosti i bez brýlí.

Ročně je v České republice operováno až 75 000 pacientů se šedým zákalem, přičemž počet operací katarakty stále roste. Tento trend potvrzují i aktuální čísla Evropské oční kliniky Lexum, kde se za posledních pět let zvýšil počet zákroků šedého zákalu o třetinu. "Operace probíhá metodou fakoemulzifikace, což je nízkofrekvenční ultrazvuk, kterým je jádro čočky rozděleno na malé části a po té odsáto," popisuje zákrok docentka Zuzana Hlinomazová a dodává: „místo původní čočky je pak na stejné místo umístěna čočka umělá a celý zákrok trvá obvykle maximálně 15 minut.“ Rostoucí počet operací katarakty je celosvětovým trendem, jenž souvisí s prodloužením střední délky života a aktivním životním stylem lidí nad 60 let.

Pokračování: Na Evropské oční klinice Lexum byl proveden jubilejní 100.000 zákrok šedého zákalu

Vydáno: 1.6.2013 | 
Přečteno: 2391x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků