Kategorie: Vše o brýlích

Dioptrické brýle podle typu vaší pleti

Dioptrické brýle podle typu vaší pletiPři výběru barvy brýlových obrub by měl být brán v úvahu odstín pleti, barva vlasů, ale také barevné ladění většiny oblečení a šperky.

Na základě našeho příspěvku "Dioptrické brýle podle typu tváře" byste měli mít představu, jaký vybrat tvar rámů. Dneska se podíváme na to, jaká barva brýlí vám sluší. Využijme barevnou typologii, na základě které primárně rozlišujeme osoby s "teplým" a "studeným" typem obličeje. Pokud určíte k jakému typu patříte, budete moci výběr dioptrických brýlí zredukovat pouze na ty, které vám budou zaručeně slušet.

Při výběru barvy by měl být brán v úvahu odstín pleti, barva vlasů, ale také barevné ladění většiny oblečení a šperky. Samozřejmě je zcela na vás jakou barvu si zvolíte, abyste se cítili sami sebou.

Jarní typ

Pleť: průsvitně bledá s nádechem barvy slonové kosti, broskvově nažloutlá
Vlasy: světlo blond se zlatavým nádechem do medu, někdy i jemně do červena
Oči: světle modré, sytě modré, šedozelené, oříškové, jantarové

Vhodná barva rámů: všechny světlé až středně tmavé barvy se žlutým podtónem. Ideální je zlato-béžová, meruňková, korálová, zlatohnědá nebo hráškově zelená. Osoby jarního typu by se měly vyhnout velmi tmavým a ostrým barvám.

Letní typ

Pleť: chladně béžová, s podtóny narůžovělými či jemně olivovým nádechem
Vlasy: v dětství někdy až platinová blond, pak odstíny blond s našedlým podtóny, které postupně tmavnou až do středně hnědé
Oči: šedomodré, šedé, modré, modrozelené, hnědo oříškové.

Vhodná barva rámů: barvy by vždy měly vypadat jako by byly smíšené s šedou. Ideální je šedomodrá, šedá, vínová, starorůžová, fialková nebo smaragdově zelená. Ostré barvy letnímu typu slušet moc nebudou.

Podzimní typ

Pleť: světlá, zlato teplá béžová, s broskvovým nádechem
Vlasy: od světle rezavé po tmavou, medová se zlatými odstíny i různé tóny červené
Oči: světle hnědé jantarové, tmavě hnědé a různé odstíny zelené i zelenohnědé

Vhodná barva rámů: Slušivá je olivová, khaki, rezavě-hnědá, žlutá, béžová, písková. Tomuto typu, jako jedinému, opravdu sluší ostře oranžová barva. Vhodné jsou všechny barvy podzimního listí, tento typ dobře vypadá v každé barvě se žlutým spodním podtónem. V studených barvách působí podzimní typ příliš tvrdě.

Zimní typ

Pleť: tento typ má pleť porcelánově bílou nebo velmi světlou, s chladným růžovým nádechem;
Vlasy: tmavě hnědé, hnědo černé, černé
Oči: ledově modré, šedé, tmavě hnědé nebo oříškově hnědé

Vhodná barva rámů: všechny jasné, studené barvy a výrazné barevné kontrasty, které by na ostatních typech vypadaly příliš tvrdě. Zimní typy by měly vždy volit chladné odstíny s modravým nádechem, ale i neonové barvy. Ideální tóny jsou jedlová zeleň, sytě červená, královská modrá, citronově žlutá, vínová, bílá. Tomuto typu, jako jedinému sluší i černá barva. Ve světlých letních barvách bude zimní typ vypadat nevýrazně, v teplých tónech bude působit unaveně.

Obecná doporučení pro barvu brýlí

Obecně však platí, že tmavé brýle se silnějším rámem se hodí k brunetkám, tenké rámy pastelového odstínu zase více sluší blondýnkám. Jasně bronzová nebo světle hnědá barva jsou vhodné k většině typů pletí a také barvám vlasů či oblečení. Pokud máte černé nebo tmavě hnědé vlasy, můžete zvolit většinu barev, jak výrazných tak i světlých, teplých nebo studených. Zvláště pěkné jsou barvy do červena, fialova, tmavě zelena nebo do modra.

Vydáno: 29.6.2015 | 
Přečteno: 3167x | 
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 720 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků