Aberace vyššího řádu | OčníVady.cz

Aberace vyššího řádu

1

Wavefront - jedná se o odchylky a nepravidelnosti optického systému oka, které mohou mít výrazný vliv na kvalitu vidění (koma, sférická aberace, sekundární astigmatismus atd.) Mohou být zdrojem významných kvalitativních zrakových obtíží (horší vidění za tmy, za šera, dvojité vidění, duchy apod.).

Korekce aberace vyššího řádu

Aberace vyššího řádu nelze korigovat brýlemi, kontaktními čočkami ani tradiční laserovou chirurgií. Lékaři je dokáží diagnostikovat a léčebně ovlivnit laserovou metodou wavefront. Jde o nejmodernější variantu laserové léčby krátkozrakosti a dalekozrakosti. Korekce vady oka pomocí wavefront umožňuje získat lepší vidění než s brýlemi, a to i za šera.Lokalizace odchylek vyššího řádu

Výzkum firmy Carl Zeiss objevil způsob jak změřit ABERACE (odchylky vyšších řádů), což jsou zobrazovací vady oka, které mají zásadní vliv na kvalitu vnímaného obrazu. Jedná se především o vadu COMA a TREFOIL, v přeneseném významu obrazové deformace oka. Přístroj i. Profiler vyšle na sítnici vlnoplochu a vyjádří deformaci obrazu do 3D kódů, které jsou později algoritmem zohledněny i v konstrukci brýlové čočky. Oko se tak dohromady s brýlovou čočkou stává opticky stabilnější po celé své ploše. Ke klasicky změřeným dioptriím se tak přidává korekce těchto vad.

Tato individuální brýlová čočka s označením i.Scription® přináší čtyři základní rozdíly v kvalitě vjemu.

Tento nový krok diagnostiky zraku a inovativní výrobní proces představují v současnosti špičku v možnostech korekce zraku. Dosud nebylo možné zajistit tak ostré vidění i za ztížených podmínek! Orientace v noci je usnadněna odstraněním různých záblesků a reflexů, přičemž okolí je vnímáno s nezvyklou ostrostí a kontrastem. Brýlová čočka i.Scription je revolucí v možnostech moderní optometrie a právem se řadí mezi zásadní události celého oboru oční optiky.

Odchylky vyššího řádu (aberace) jsou závislé na velikosti otvoru zornice a tedy i šířce zorného pole. Jsou příčinou sníženého kontrastu vidění nebo zhoršeného vidění v noci nebo za soumraku.

Analýza těchto odchylek spočívá ve zmapování povrchu rohovky při různé šíři zornice. Přístroj i. Profiler a technologie Wavefront, zobrazí data rohovky do plastického obrázku a vyjádří problematické situace.

VIDEO: Výzkum firmy Carl Zeiss objevil způsob jak změřit ABERACE

 

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků