Brýle, čočky nebo laser? | OčníVady.cz

Brýle, čočky nebo laser?

ocni-vady-jak

Máme štěstí. V dnešní době již můžeme řešit naše dioptrické vady různými způsoby. Nejčastěji se používají 3 základní způsoby korekce našeho zraku. Jsou to:Dioptrické brýle

Brýle jsou vhodné pro ženy, muže i děti se standartní dioptrickou vadou jako je krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. Samozřejmě, výhoda brýlí je v ceně, jednoduchosti a módní škálové variabilitě. Brýle jsou nejpohodlnější způsob, jak se dioptrické vady zbavit. Každý si navíc určitě vybere svůj model brýlí díky velkému počtu výrobců a modelů na trhu. Takže si vyberte takové brýle, jaké vám nejlépe padnou do vašeho módního stylu. Pro brýlová skla také existují úpravy podle potřeb zákazníka - např. tvrzení (zvýšení odolnosti proti poškrábání), antireflex (pohlcuje a odráží odlesky), hydrofóbní vrstva (odpozuje vodu), zvýšení indexu lomu (ztenčení čoček) či samozabarvení skel na slunci. Takže brýle jsou efektivní a navíc elegantní volbou pro korekci vady.

Brýle nejsou pro každého

Pro koho brýle NEJSOU vhodné: sportovci - např. lidé provozující kontaktní sport, plavání, potápění atp. Tam, kde hrozí vypadnutí čočky či poškození oka rozbitím.

Kontaktní čočky

Kontaktní čočky si v dnešním moderním světě získávají na stále větší oblibě díky nízké ceně a jednoduchému používání. Jejich zásadní výhodou jsou komfort a neviditelnost - nejsou vidět a lze se s nimi korigovat vysoké oční vady a do jisté míry i astigmatismus (používají se speciální tzv. tórické čočky). Před nošením je nutné navštívit kontaktologa, aby vás s čočkami seznámil a naučil vás s nimi zacházet. Dále je nutné změřit oční vadu a předepsat správné hodnoty. Obecně jsou dnes kontaktní čočky v kurzu zejména u mladší generace, která si na ně velmi rychle zvyká.

Laserový zákrok očí

Laserové operace dnes lidé volí poměrně často. Lidé se dnes díky informovanosti nebojí. Cena se na první phled zdá vysoká, je třeba si ale uvědomit, že jde o investici do kvality života. Nejde o spotřební zboží, ostrý zrak vám vydrží do stáří (do nástupu vetchozrakosti), nemusíte nakupovat kontaktní čočky a řešit polámané brýle. Poměrně mnoho očních klinik vám nabídne i doživotní záruku na případné reoperace v případě zhoršení vady. Rozhodně se jedná o investici, která má smysl. Investujete přeci do svého zdraví.

Implantace nitrooční čočky - řešení vysokých dioptrických vad

Implantací nitrooční čočky se rozumí vložení pomocné umělé čočky do oka mikrochirurgickým řezem. Tato čočka pomáhá spojit paprsky na sítnici a umožňuje řešit vysoké refrakční vady tam, kde již laser nelze použít. Ceny za implantaci nitrooční čočky nejsou nijak nízké - vždy záleží na dané oční klinice. Avšak po její instalaci je rozdíl ve vidění propastný, dojde ve většině případů k velkému zlepšení.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
Nosil jsem brýle cca 23 let než jsem se odhodlal podstoupit laserovou operaci na klinice Horní Počernice a za sebe můžu říct, že je velmi osvobozující nenosit brýle. A můžu zhodnotit, že se mi zlepšil i můj sportovní život - na kole jsem míval čočky a ty mě po nějaké době dost řezaly v oku, při fotbale a tenise jsem si několikrát zničil brýle, tak beru rozhodnutí zaplatit si operaci jako dobrou investici do sebe.

Nové články

Naši partneři

Rubriky článků