Excimerový laser Allegretto Wave Eye Q | OčníVady.cz

Excimerový laser Allegretto Wave Eye Q

Úprava asfericity rohovky (v literatuře „Q-Value“) může mít vliv na zrakovou ostrost za šera a za tmy. Nastavením hodnoty Q může lékař individuálně upravit asfericitu rohovky pacienta. Dále tento software umožňuje jemně doladit optickou zónu, přechodovou zónu a hodnoty korekce.


Přesné laserování na míru pacienta

Kromě zákroků prováděných na základě topografických (T-CAT) a aberometrických měření (A-CAT), přináší možnost nastavení asfericity další rozměr k současným možnostem korekce . Tím se dále rozšiřují možnosti individuální optimalizace zákroku podle konkrétních potřeb pacienta.Projekční kříž pro přesnou korekci očních vad

V laserovém systému Allegretto Wave Eye Q je integrováno zařízení, které promítá zaměřovací kříž (video výše). Projekce tohoto kříže umožňuje precizní polohování oka pacienta, což je důležité zejména k přesné korekci astigmatismu nebo aberací vyšších řádů.

Rychlost excimerového laseru

Efektivní zákrok s velmi rychlým opakováním pulsů minimalizuje během zákroku vliv dehydratace rohovky, stejně jako jiné vnější vlivy. Za účelem další optimalizace vlastního refrakčního zákroku, byl zvýšen opakovací kmitočet laseru ALLEGRETTO WAVE Eye-Q na 400 Hz, což činí tento laserový systém v současnosti nejrychlejším na trhu. Tato rychlost umožňuje provést například korekci krátkozrakosti -6 dioptrií s plnou optickou zónou 6,5 mm během 15 vteřin.

Optimalizované ablační profily potlačující vznik aberací

1

Excimerový laser Allegretto Wave Eye Q byl první laser, který využívá tzv. wavefront optimized ablation profiles). Tato důležitá vlastnost se u tohoto systému využívá standardně při všech laserových korekcíchLaserový zákrokaberometricky optimalizovaného ablačního profilu může vést ke změně rohovkové asfericity v periferní oblasti zákroku. Tyto tzv. indukované sférické aberace mohou způsobovat pacientům problémy s viděním v noci nebo za šera.

Aberometricky optimalizované ablační profily jsou navrženy tak, aby zamezily vzniku těchto sférických aberací na rohovce pacienta a tím minimalizovaly riziko problémů s viděním spojených s refrakční operací.

Malý průměr laserového paprsku

Díky malému průměru stopy paprsku 0,95mm (0,68mm FWHM, tj. průměr paprsku při poloviční hodnotě maximální hustoty energie v centru), je laserový systém Allegretto Wave Eye Q schopen pracovat s velmi vysokou přesností a modelovat na rohovce i ta nejjemnější zakřivení, která jsou pro individualizované laserové korekce zraku.

Velké optické zóny

Malý průměr stopy paprsku je schopen vytvořit požadovaný profil s maximální přesností a co nejmenší celkovou hloubkou ablace. Kombinace optimalizovaného ablačního profilu potlačujícího vznik aberací a malé stopy laserového paprsku umožňuje vytvořit velkou optickou zónu s velmi malou přechodovou oblastí.

Laserový systém Allegretto Wave Eye Q představuje technologicky špičkové zařízení pro refrakční chirurgii. Systém mimo jiné obsahuje keramickou laserovou hlavu s opakovacím kmitočtem pulsů 400 Hz a odolný polovodičový napájecí zdroj vyznačující se s dlouhou životností a vysokou stabilitou. Dále systém obsahuje rychlý systém sledující pohyb oka (tzv. eye-tracking) na bázi videa se zpětnou vazbou a dusíkem proplachovanou optickou cestu laserového paprsku.


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků