Excimerový laser MEL 80

1

Laser MEL 80 je nejrychlejší laser současnosti. Většina zákroků laserem MEL 80 je hotova za méně než 30 vteřin. Krátká expozice laserovému záření znamená větší šetrnost k jemným tkáním rohovky a rychlejší rehabilitaci vidění.

Síla laserového paprsku je pouhých 0,7 mm - to znamená optimální podmínky pro tu nejpreciznější individualizovanou laserovou korekci.

Aktivní "eyetracker" je spolu s infračervenou sledovací kamerou extrémně rychlý při sledování pohybů oka v průběhu zákroku. Automatické zachycení zornice a okraje duhovky znamená absolutně přesné umístění laserových bodů na předem určené místo.

Možnost zachycení oka podle duhovkové mapy (tzv. prostorová registrace oka) umožňuje korigovat i rotační pohyby oka důležité při laserové korekci astigmatismu a při takzvané ablaci na míru (custom ablation)

Laser MEL 80 je nejvšestrannější laser současnosti - umožňuje nejen běžnou konvenční léčbu (tzv. tissue saving), ale je schopen provádět i speciální léčbu tzv. aberration smart ablaci nebo v jiné terminologii (např. u laseru Wavelight) nazývanou wavefront optimalizovanou ablaci. Současně umí provádět individualizovanou léčbu na míru tzv. custom treatment podle aberometrie oka, která je dnes považována za to nejlepší pro laserovou korekci refrakčních vad.

Pro obzvlášť nepravidelné vady některých pacientů ať již přirozené, poúrazové nebo po chirurgických zákrocích má laser MEL 80 možnost zcela speciální léčby tzv. topograhy guided treatment. Znamená to propojení laseru s rohovkovým topografem, podle kterého je léčba automaticky provedena.

Tento excimerový laser je používán na klinice


Nové články

Naši partneři

Rubriky článků